Archive for Ιουνίου 28th, 2024

panellinies-apotelesmata    Αγαπητοί μαθητές, γονείς ,

Ανακοινώθηκαν σήμερα 28/6/2024  τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών Εξετάσεων για το έτος 2024. Οι εξετάσεις αυτές αποτελούν έναν σημαντικό σταθμό στην εκπαιδευτική πορεία των μαθητών μας, και η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων έρχεται να επιβραβεύσει την αφοσίωση, την προσπάθεια και τη σκληρή δουλειά που κατέβαλαν καθ’ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.

Θέλουμε να συγχαρούμε θερμά όλους τους  μαθητές για τις επιδόσεις τους. Η επιτυχία σας είναι αποτέλεσμα της αφοσίωσης, της σκληρής εργασίας και της επιμονής σας. Καταφέρατε να πετύχετε τους στόχους σας και να ανοίξετε νέους ορίζοντες για το μέλλον σας. Η είσοδος σας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι μόνο η αρχή ενός νέου ταξιδιού γεμάτου γνώση, εμπειρίες και προκλήσεις. Ευχόμαστε κάθε επιτυχία στη νέα σας πορεία και είμαστε βέβαιοι ότι θα συνεχίσετε να διαπρέπετε και να πετυχαίνετε τους στόχους σας.

Ωστόσο, γνωρίζουμε ότι κάποιοι από εσάς δεν καταφέρατε να επιτύχετε τα επιθυμητά αποτελέσματα. Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι αυτή η στιγμή δεν καθορίζει την αξία σας ούτε τις μελλοντικές σας δυνατότητες. Οι εξετάσεις αυτές είναι μόνο ένας από τους πολλούς σταθμούς στη ζωή σας και δεν καθορίζουν την επιτυχία ή την αποτυχία σας ως άτομα. Η ζωή είναι γεμάτη ευκαιρίες και προκλήσεις. Συνεχίστε να επιδιώκετε τους στόχους σας με αποφασιστικότητα και πίστη στις δυνάμεις σας. Υπάρχουν πολλές διαδρομές που μπορείτε να ακολουθήσετε για να πετύχετε τα όνειρά σας και η επιμονή και η αφοσίωση σας θα σας οδηγήσουν στην επιτυχία.

Τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους γονείς και όλους τους εκπαιδευτικούς που στάθηκαν στο πλευρό των μαθητών μας  καθ’ όλη τη διάρκεια της προετοιμασίας τους. Η υποστήριξή σας υπήρξε καθοριστική και πολύτιμη.

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια σε όλους!

Με εκτίμηση

ΟΔ/ντής                                                             Ο    Σύλλογος των Εκπαιδευτικών του 4ου ΓΕΛ Κορίνθου

Παρασκευόπουλος Κων/νος

sxoleia  Το 4ο ΓΕΛ Κορίνθου κατά τις θερινές διακοπές θα είναι ανοικτό κάθε Πέμπτη  από τις 9.00πμ έως τις 13.00μμ. Λόγω της αργίας του Δεκαπενταύγουστου (ημέρα Πέμπτη), το σχολείο θα είναι ανοικτό στις 16/8/2024 ,ημέρα Παρασκευή.

Οι ηλεκτρονικές εγγραφές και ανανεώσεις εγγραφής βρίσκονται σε εξέλιξη. Για οποιοδήποτε πρόβλημα μέχρι τη λήξη τους υπάρχει η δυνατότητα επικοινωνίας με το σχολείο καθημερινά  στο  τηλέφωνο 2741076444 και ώρα 9-10 π.μ.

Συντάχθηκε , εγκρίθηκε από τον Σύλλογο Διδασκόντων του 4ου ΓΕΛ Κορίνθου  η Ετήσια Έκθεση Αξιολόγησης  της σχολικής μονάδας>

Έτησια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης 23-24

Τηλέφωνο: 27410 76444